Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/3/2024

Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις εμπειρία ως Marketing Assistant και επιθυμείς να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως μέλος μία ταχέως αναπτυσσόμενης εταιρείας παραγωγής καινοτόμων προϊόντων θέρμανσης;
Στην Axinar παρέχουμε ολοκληρωμένες οικολογικές και έξυπνες λύσεις θέρμανσης για τη βιομηχανία και το σπίτι.
Αν θέλεις να εξελιχθείς επαγγελματικά και να εργαστείς ως Marketing Assistant σε B2B επίπεδο στον βιομηχανικό κλάδο περιμένουμε την αίτησή σου!

Ο/η Marketing Assistant θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση digital marketing και δημιουργία περιεχομένου για τις online πλατφόρμες και τα social media
  • Ενημέρωση της εταιρικής ιστοσελίδας και των social media, επιμέλεια κειμένων, εικόνων, video κλπ.
  • Διασφάλιση της βελτιστοποίησης της εμπειρίας του χρήστη
  • Εξασφάλιση της άριστης εταιρικής εικόνας στα online κανάλια της εταιρείας
  • Επίβλεψη και επιμέλεια video editing και συνεργασία με τον video editor
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού B2B σε συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων
  • Ανάλυση δεδομένων έρευνας, ανάδειξη νέων ευκαιριών και αξιοποίησή τους για την αποτελεσματικότερη λήψη αποφάσεων
  • Αξιοποίηση επαφών με εν δυνάμει συνεργάτες και αξιολόγηση δυνατοτήτων συνεργασίας
  • Συνεργασία με το τμήμα HR για ενέργειες employer branding
  • Σχεδίαση έντυπου υλικού marketing

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Marketing Assistant θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ marketing, οικονομικής κατεύθυνσης ή μηχανικού
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο τμήμα marketing/ανάπτυξης πωλήσεων θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης social media, λογισμικού επεξεργασίας εικόνων και ιστοσελίδων
  • Εμπειρία σε B2B ή σε βιομηχανικό προϊόν θα εκτιμηθεί
  • Δυναμισμός και δεξιότητες οργάνωσης
  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα και να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες
  • Πρακτική προσέγγιση και hands-on mentality
  • Δεξιότητα στο cold calling και την πρωτογενή έρευνα marketing

Παροχές

Η Axinar για την θέση Marketing Assistant προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία εργασίας σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία