Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Πολιτικός Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η NM Properties αποτελεί μία «Ένωση Δυνάμεων» των ιδρυτών της στο χώρο του property management και εν γένει της ολιστικής αντιμετώπισης ζητημάτων που σχετίζονται με τη διαχείριση της ακίνητης περιουσίας. Έχοντας αποκτήσει εμπειρία δεκαετιών στους τομείς της νομικοτεχνικής διαχείρισης και συντήρησης ακινήτων, οι βασικοί συντελεστές του εγχειρήματος δημιουργήσαμε το κοινό επιχειρηματικό μας σχήμα, μέλος του Group NM Advisors. Από το 2021 η NM Properties κινείται δυναμικά στο χώρο της διαχείρισης χαρτοφυλακίων ακινήτων, προσφέροντας ολοκληρωμένες υπηρεσίες υψηλού επιπέδου σε μεγάλους οργανισμούς και ιδίως Τραπεζικά Ιδρύματα.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρείας, η NM Properties επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της, για τα γραφεία της στην Αθήνα, έναν Πολιτικό Μηχανικό για πενθήμερη συνεργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Ρυθμίσεις αυθαιρέτων
  • Επιμετρήσεις Έργων
  • Τεχνικές Εκθέσεις - Αυτοψίες
  • Έκδοση Πιστοποιητικών: Ηλεκτρονικές Ταυτότητες Κτιρίων (ΗΤΚ), Πιστοποιητικά Ενεργειακής Απόδοσης (ΠΕΑ)
  • Εκπόνηση Μελετών Στατικής Επάρκειας (ΜΣΕ)
  • Έκδοση Βεβαιώσεων Μηχανικού
  • Ποιοτικός έλεγχος παραγόμενης εργασίας
  • Διαχείριση χαρτοφυλακίου (reporting, monitoring)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού
  • Αποδεδειγμένη Εργασιακή Εμπειρία 3-5 έτη, με έμφαση στις μελέτες
  • Προϋπηρεσία σε εταιρεία ή Servicer θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Άριστες γνώσεις AutoCAD
  • Άριστες γνώσεις MSOffice με έμφαση στο Excel
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα συνεργασίας με επαγγελματίες διαφορετικών κλάδων
  • Υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού
  • Οργανωτικότητα και ικανότητα συνέπειας

Παροχές

  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σεμινάρια στην διαχείριση ακίνητης περιουσίας και στην ωρίμανση ακινήτων (REO), από έμπειρους πολιτικούς μηχανικούς
  • Ευχάριστο και συνεχώς εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευελιξία και ενθάρρυνση πρωτοβουλίας
Η NM Properties ενθαρρύνει την καταπολέμηση των διακρίσεων και πρεσβεύει την ίση μεταχείριση και τις ευκαιρίες στην αγορά εργασίας.

Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με απόλυτη εχεμύθεια.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.