Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/01/2017

2nd Level Technical Support Agents (Fixed Term)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Διαθέτεις γνώσεις σταθερής συνδεσμολογίας και έχεις εμπειρία στην επίλυση τεχνικών προβλημάτων;
Τώρα μπορείς να εργαστείς σε γνωστό πολυεθνικό όμιλο!

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πολυεθνικού τηλεπικοινωνιακού ομίλου, αναζητά δυναμικούς υποψήφιους να στελεχώσουν το τμήμα της Δευτεροβάθμιας Τηλεφωνικής Τεχνικής Υποστήριξης Εταιρικών Πελατών. Αφορά Project εξάμηνης διάρκειας για υποστήριξη καινούργιων υπηρεσιών του Ομίλου.
Ο τόπος εργασίας βρίσκεται σε κεντρικό σημείο της Αθήνας, πολύ κοντά σε σταθμό του Μετρό.  Το τμήμα λειτουργεί Δευτέρα έως Παρασκευή, 09:00-17:00.

Αρμοδιότητες

Οι κάτοχοι της θέσης θα είναι υπεύθυνοι για την παροχή ολοκληρωμένης και ποιοτικής τεχνικής υποστήριξης στους εταιρικούς πελάτες και πιο συγκεκριμένα:

• Την τηλεφωνική επικοινωνία για την ενεργοποίηση ή την αναβάθμιση της ήδη υπάρχουσας υπηρεσίας
• Την παροχή τηλεφωνικής τεχνικής υποστήριξης σε υπηρεσίες σταθερής και internet, όπως επίσης και την απομακρυσμένη υποστήριξη (remote access)
• Την καταχώρηση των σχετικών δεδομένων και αιτημάτων εντός του συστήματος CRM
• Τον προγραμματισμό των συναντήσεων των ειδικών τεχνικών με τους πελάτες στο χώρο τους

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτοι ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ με κατεύθυνση στην Πληροφορική ή τις Τηλεπικοινωνίες
• Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2ετών σε θέσεις τεχνικής υποστήριξης και υπηρεσίες LLU
• Ικανότητα ομαδικής εργασίας
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ευχέρεια στην τηλεφωνική επικοινωνία
• Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

• Σταθερός Μηνιαίος Μισθός με την εγγύηση της ManpowerGroup
• Bonus επιτευξιμότητας των στόχων
• Συνεχής εκπαίδευση σε πρωτοποριακές Τεχνολογίες