Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/03/2024

Μπάρμαν – CRETE

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.
Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κρήτη:

Περιοχή: Κρήτη
Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης
Ref: HO/ BARTC

Σκοπός

Ως Μπάρμαν θα παρασκευάζετε ποτά και ροφήματα σύμφωνα με τον κατάλογο (μενού) ποτών και το συνταγολόγιο του ξενοδοχείου. Θα διατηρείτε ένα καθαρό και τακτοποιημένο χώρο εργασίας και θα παρέχετε υπηρεσίες σύμφωνα με τα πρότυπα υγιεινής, ασφάλειας και εξυπηρέτησης του Ομίλου.

Αρμοδιότητες

  • Παρασκευάζει αλκοολούχα και μη αλκοολούχα ποτά
  • Παρασκευάζει κοκτέιλ και ροφήματα σύμφωνα με τα πρότυπα του Ομίλου
  • Προετοιμάζει το πόστο (mise en place) πριν την έναρξη
  • Τακτοποιεί και διατηρεί καθαρό το χώρο εργασίας του
  • Ελέγχει την τοπική αποθήκη
  • Ελέγχει το απόθεμα και πραγματοποιεί νέες παραγγελίες σύμφωνα με τις λειτουργικές διαδικασίες του Ομίλου
  • Επικοινωνεί με τον άμεσο προϊστάμενο για τυχόν προβλήματα
  • Παρέχει υπηρεσίες σύμφωνα με τα πρότυπα του Ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση
  • Εμπειρία 2 έτη σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά)

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :