Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/04/2024

Τεχνικός Service Point - Παλλήνη

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΠΑΛΛΗΝΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Praktiker Hellas αποτελεί ένα one-stop-shop για όλες τις ανάγκες του σπιτιού και του κήπου, προσφέροντας σε όλους μας μοναδικές εμπειρίες αγορών, για κάθε μικρή ή μεγάλη μας αλλαγή. Με την ομάδα των 1.400 εργαζομένων μας, το πανελλαδικό δίκτυο 17 καταστημάτων μας, το e-shop και το εξειδικευμένο τμήμα b2b, εργαζόμαστε καθημερινά για να προσφέρουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες και λύσεις σε περισσότερους από 6.000.000 πελάτες μας ετησίως.

Έχεις όρεξη & πάθος για νέα ξεκινήματα; Σε περιμένουμε στην ομάδα μας!

Για τα κατάστηματά μας στη Παλλήνη, Μεταμόρφωση & Ελληνικό αναζητούμε:
  • Τεχνικούς Service Point

Αρμοδιότητες:
  • Επισκευές ηλεκτρικών εργαλείων.
  • Παροχή ποιοτικής εξυπηρέτησης στους πελάτες εντός των χρονικών ορίων που ορίζει η εταιρία για κάθε υπηρεσία.
  • Διαχείριση προϊόντων πελατών στα πλαίσια της εγγύησης.
  • Διενέργεια τακτικών απογραφών ανταλλακτικών, εξοπλισμού και προϊόντων στο τμήμα Service.
  • Έλεγχος και πιστοποίηση αρτιότητας επισκευών και εκτέλεσης των instore υπηρεσιών.
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων εφαρμόζοντας τις διαδικασίες και την εμπορική πολιτική της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ/ΟΑΕΔ, ειδικότητας Πληροφορικής/ Τεχνικού/ Ηλεκτρονικού
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας & Η/Υ
  • Πάθος για τις πωλήσεις
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Προσαρμοστικότητα και ομαδικότητα
  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και δυναμικό σχήμα bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Εκπτώσεις για αγορές από τα καταστήματά μας
  • Διαρκείς ευκαιρίες εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.