Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/10/2016

1st Level Technical Support Agents

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Διαθέτεις γνώσεις hardware και έχεις εμπειρία στην επίλυση τεχνικών προβλημάτων;
Τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε κορυφαία πολυεθνική αλυσίδα πώλησης ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών!

Περιγραφή Θέσης
Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων με στόχο την τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη πελατών και επίλυση των τεχνικών προβλημάτων, που αφορούν κυρίως Η/Υ, Tablets & Smartphones, αλλά και άλλων συσκευών.
Αφορά πενθήμερη εργασία σε καθεστώς βαρδιών, Δευτέρα έως Κυριακή, πλήρους απασχόλησης (οκτάωρο) ή μερικής απασχόλησης (εξάωρο). O τόπος εργασίας είναι στο κέντρο της Αθήνας, πολύ κοντά σε σταθμό μετρό.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία σε θέσεις τεχνικής υποστήριξης, ιδανικά μέσω τηλεφώνου
• Εξοικείωση με επίλυση προβλημάτων Hardware και εμπειρία σε επίλυση προβλημάτων μέσω Remote Access
• Απόφοιτος ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ με κατεύθυνση την Πληροφορική ή τις Τηλεπικοινωνίες
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρικός Προσανατολισμός
• Προσαρμοστικότητα & διάθεση για ανάπτυξη & επαγγεματική εξέλιξη

Παροχές

• Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
• Αναλυτική εισαγωγική εκπαίδευση επί πληρωμή
• Άμεση πρόσβαση με τα ΜΜΜ
• Προοπτικές εξέλιξης σε ένα  περιβάλλον συνεχούς εκπαίδευσης και ανάπτυξης