Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/10/2020

e-Commerce Manager

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εκδοτική εταιρεία στο Κορωπί ζητά για θέση πλήρους απασχόλησης e-Commerce Manager.

Αρμοδιότητες:
  •  Οργάνωση, δημιουργία και διαχείριση διαδικασιών, για την εύρυθμη λειτουργία των eshops της εταιρείας
  •  Επικοινωνία και συνεργασία με developers για την διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας των eshops
  •  Σχεδιασμός και υλοποίηση οργανωμένων πλάνων διαφήμισης μέσω facebook, google-ads, newsletter campaigns, mass e-mails.
  •  Παρακολούθηση και βελτιστοποίηση SEO και Google Analytics για όλα τα sites της εταιρείας. (content sites & eshops)
  •  Παρακολούθηση πωλήσεων eshops και ανάλυση αποτελεσματικότητας των marketing campaigns.
  •  Reporting και ανάλυση KPIs πωλήσεων/επισκεψιμότητας και παρουσίαση προτάσεων προς τη διοίκηση
  •  Συμμετοχή στην επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων πωλήσεων
  •  Έρευνα, ανάλυση, παρακολούθηση και συνεχής αξιολόγηση των τάσεων αγοράς και του ανταγωνισμού και κατάθεση προτάσεων και ενεργειών
  •  Διαχείριση social media accounts
  •  Social Media Reporting & analysis

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Marketing ή e-Commerce)
  •  Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών
  •  Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου
  •  Εξαιρετικός χειρισμός γραπτού και προφορικού λόγου ελληνικά και αγγλικά
  •  Ικανότητα παρακολούθησης των νέων τάσεων σε e-commerce & social media
  •  Άριστη γνώση Google Analytics, Google Ads, Facebook business suite
  •  Άριστη γνώση Office

Χαρακτηριστικά:

  •  Κριτική σκέψη, με έμφαση στα αποτελέσματα
  •  Hands-on mentality
  •  Οργανωτικός και multitasker
  •  Καλές διαπροσωπικές ικανότητες, άψογη συνεργασία σε ομάδα
  •  Ικανότητα διαχείρισης διαφορετικών projects

Παροχές

  • Σταθερή εργασία με ανταγωνιστικές αποδοχές.
  • Δυνατότητες προσωπικής εξέλιξης.
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον