Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Υπεύθυνος Εξαγωγών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΔΡΑΜΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται υπεύθυνος πωλήσεων για τη στελέχωση του τμήματος εξαγωγών σε οινοποιητική εταιρεία της περιοχής της Δράμας.

Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης και ο υποψήφιος θα πρέπει να είναι άτομο δυναμικό, δραστήριο, με θετική ενέργεια, οργανωτικότητα και εμπορική σκέψη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε πωλήσεις εξωτερικού (ιδανικά στο αντικείμενο του κρασιού και παραπλήσιων κατηγοριών)
  • Σπουδές Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Δυναμικός και εξωστρεφής χαρακτήρας, με πολύ καλές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πολύ καλές οργανωτικές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία με υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες με σκοπό την ανάπτυξη των πωλήσεων
  • Ανάπτυξη επαγγελματικών σχέσεων με εξωτερικούς συνεργάτες
  • Συντονισμός με άλλα τμήματα της εταιρείας για τη διασφάλιση της βέλτιστης εξυπηρέτησης των αναγκών των πελατών
  • Παρακολούθηση όλων των διαδικασιών πώλησης για την ορθή εκτέλεση των παραγγελιών
  • Τήρηση σχετικών αρχείων και προετοιμασία αναφορών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές (μισθός, bonus επίτευξης στόχων), εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και laptop
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας, καθώς και προοπτικές εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης