Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/09/2019

Υπάλληλος Γραφείου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Υπάλληλος Γραφείου σε εξαγωγική εταιρεία στη Θέρμη Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία με πελάτες-προμηθευτές
  • Ηλεκτρονική έκδοση τιμολογίων- δελτίων αποστολής (η εταιρία διαθέτει το πρόγραμμα SMART της Exelixis Software)
  • Ενημέρωση και διαχείριση των ιστοσελίδων της εταιρίας και το e-shop
  • Υπάρχει το ενδεχόμενο συμμετοχής σε εκθέσεις και επισκέψεις πελατών εξωτερικού (κυρίως Ρωσία) με διάρκεια ταξιδιού 5-10 μέρες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή / Άριστη Γνώση Ρωσικής γλώσσας (προφορικός – γραπτός λόγος)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (Προφορικός- γραπτός λόγος)
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Ταξιδιωτικά έγγραφα σε ισχύ ή δυνατότητα έκδοσής τους (ταυτότητα – διαβατήριο)
  • Δίπλωμα οδήγησης και μεταφορικό μέσο

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώσεις Η/Υ: Microsoft Access, διαχείριση βάσεων δεδομένων, επεξεργασία εικόνας, social media communication- marketing (Facebook, Tweeter, Instagram), Web design, Wordpress
  • Γνώσεις επικοινωνίας, μάρκετινγκ, διαφήμισης
  • Γνώσεις λογιστικής (τήρηση βιβλίων, μισθοδοσία προσωπικού, διοικητική λογιστική)
  • Γνώση/προηγούμενη εμπειρία στο λογιστικό πρόγραμμα Smart (Exelixis Software)
  • Γνώσεις μηχανολογίας
  • Γνώσεις διαδικασίας εισαγωγών – εξαγωγών προϊόντων, διεθνείς μεταφορές, logistics