Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/4/2021

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εμπορική εταιρεία βιομηχανικού εξοπλισμού και αυτοματισμών πεπιεσμένου αέρα με έδρα την Θεσσαλονίκη, δυναμική και διαρκώς αναπτυσσόμενη, ζητά στέλεχος για την διαχείριση του υπάρχοντος αλλά και νέου πελατολογίου της εταιρίας ικανό να αντιληφθεί και να εξυπηρετήσει τεχνικές ζητήσεις αλλά και να προτείνει σχετικές λύσεις.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση παραγγελιών
  • Προετοιμασία & παρακολούθηση προσφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνικό υπόβαθρο σπουδών, πτυχίο μηχανολογίας ή ηλεκτρολογίας (ΙΕΚ - ΤΕΙ – ΑΕΙ)
  • Προηγούμενη εμπειρία στον ίδιο ή σχετικό κλάδο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια ανάγνωσης και κατανόησης τεχνικών καταλόγων
  • Άριστη γνώση Ms Office
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας:

  • Ικανότητα για συνεργασία και ομαδικότητα, αλλά και αυτόνομη δραστηριότητα
  • Θέληση για επίτευξη στόχων και όρεξη για μάθηση νέων τεχνικών αντικειμένων
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας και καλές δεξιότητες διαπραγμάτευσης
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα και ευελιξία
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα διαχείρισης πελατών

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών (μισθός + bonus) - Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Συνεχής εκπαίδευση