Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΑΛΑΜΙΝΑ | ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Εταιρεία POLΙPLAST MEDICAL EQUIPMENT με έδρα τη Σαλαμίνα για την ενίσχυση του Ανθρώπινου Δυναμικού της, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τη στελέχωση του Λογιστηρίου της.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Καταχωρήσεις παραστατικών αγορών δαπανών
  • Καταχωρήσεις Τραπεζικών συναλλαγών και παρακολούθηση τραπεζών/καρτών
  • Παρακολούθηση υπολοίπων προμηθευτών
  • Παρακολούθηση και συμφωνία εισπρακτέων-πληρωτέων λογαριασμών
  • Παρακολούθηση Ηλεκτρονικών Βιβλίων(MY DATA)
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και εξωτερικούς – ανεξάρτητους λογιστές
  • Παρακολούθηση , τήρηση και συμφωνία βιβλίου Αποθήκης ( Διακίνηση)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής ή οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Γνώση ΕΛΠ
  • Λογιστικό σχέδιο
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office Word, Excel, προγραμμάτων ERP (ιδανικά Softone ή Atlantis)
  • Άριστη προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης απασχόληση
  • Προοπτικές ανέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση