Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2021

Λογιστής - Υπεύθυνος διπλογραφικών βιβλίων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Econ Ενημερωτική ΙΚΕ, εταιρεία παροχής λογιστικών, φοροτεχνικών και

διοικητικών υπηρεσιών, αναζητά για τη στελέχωση των γραφείων της:

Λογιστή - Υπεύθυνο διπλογραφικών βιβλίων

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστική παρακολούθηση εταιριών
  • Έλεγχος και συμφωνία ισοζυγίων
  • Διεκπεραίωση φορολογικών υποχρεώσεων φυσικών & νομικών προσώπων
  • Εποπτεία και συμβουλευτική στα εσωτερικά λογιστήρια των εταιριών - πελατών με σκοπό την ορθή λογιστική απεικόνιση και διεκπεραίωση των εργασιών
  • Συμβουλευτική των υφιστάμενων πελατών σε θέματα λογιστικά και φοροτεχνικά
  • Εξαγωγή λογιστικών αποτελεσμάτων και παρουσίασή τους στους πελάτες
  • Επίλυση σύνθετων θεμάτων λογιστικής καταχώρισης και απεικόνισης
  • Κλείσιμο βιβλίων και κατάρτιση των οικονομικών καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ λογιστικής/οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 6 ετών σε λογιστική/ελεγκτική εταιρεία ή οργανωμένο λογιστήριο (με ανάλογες αρμοδιότητες)
  • Άριστη γνώση της φορολογικής νομοθεσίας και του λογιστικού και φορολογικού κύκλου
  • Δεξιότητες στο χειρισμό Η/Υ (Word, Excel, e-mail)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, προσαρμοστικότητα, αντίληψη και διπλωματία

Παροχές

  • Προσφέρουμε ένα εξαιρετικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον στο κέντρο της πόλης και συνεχή εκπαίδευση.

Αναζητούμε ένα άτομο που θα μείνει και θα εξελιχθεί με την εταιρεία μας.