Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρία παραγωγής delicatessen τροφίμων, ΟΙ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΕΣ, στα πλαίσια συνεχούς ανάπτυξής της ζητά για πρόσληψη για την Αττική ικανό και έμπειρο στέλεχος για:

ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
(code: ΥΠΩΛ024)
Κύρια καθήκοντα:
  • Aνάπτυξη πελατολογίου λιανικής (καταστήματα τροφίμων, μινι μάρκετ, παντοπωλεία, μανάβικα κ.α.) και νέων καναλιών διανομής
  • Δειγματισμοί νέων κωδικών
  • Merchandising
  • Τακτικές επισκέψεις στους πελάτες της περιοχής ευθύνης του με βάση μηνιαίο πρόγραμμα (Αθήνα-Αττική και επαρχία)
  • Τροφοδοσία πελατών με ενημερωτικό & προωθητικό υλικό
  • Παραγγελιοληψία και εισπράξεις
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού, παρακολούθηση πορείας πωλήσεων προϊόντων ανα πελάτη και αναφορές- προτάσεις
  • Παρακολούθηση πωλήσεων πελατών, επίτευξη στόχων, εφαρμογή εμπορικής πολιτικής
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής με κατεύθυνση τις πωλήσεις και το μάρκετινγκ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 4 έτη σε κλάδο τροφίμων απαραίτητη.
  • Ικανότητα επικοινωνίας, οργανωτικότητα, εργατικότητα, πνεύμα συνεργασίας - ομαδικότητα
  • Υπευθυνότητα και μαχητικότητα
  • Ευχάριστη και θετική προσωπικότητα
  • Δυνατότητα ταξιδίων στην επαρχία.
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και προγραμμάτων OFFICE
  • Γνώση προγραμμάτων ERP
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Μισθό και ασφάλιση
  • Bonus
  • Αυτοκίνητο
  • Κινητό
  • Tablet
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.