Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/04/2024

Σύμβουλος Ακινήτων

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρία Real Estate με έδρα την Θεσσαλονίκη αναζητά συνεργάτες που επιθυμούν να εργαστούν στον χώρο της κτηματαγοράς ως Σύμβουλοι Ακινήτων. Πρόκειται για θέση πλήρης απασχόλησης με σταθερό εισόδημα + ποσοστά.

Παρέχουμε στους συνεργάτες μας όλα τα απαραίτητα εφόδια με σκοπό να τους βοηθήσουμε να δημιουργήσουν ή να εξελίξουν την καριέρα τους στον χώρο των ακινήτων.

Στις αρμοδιότητες συμπεριλαμβάνονται:

Αναζήτηση νέων ακινήτων προς πώληση ή ενοικίαση
Επικοινωνία με ιδιοκτήτες και υποψήφιους πελάτες (αγοραστές και ενοικιαστές)
Επεξεργασία της βάσης δεδομένων του υπάρχοντος πελατολογίου και των διαθέσιμων ακινήτων.
Συνάντηση με πελάτες για υπόδειξη των ακινήτων
Συνάντηση με ιδιοκτήτες για αυτοψία στα νέα ακίνητα
Ενημέρωση των πελατών από το εξωτερικό για τα στάδια και τις ιδιαιτερότητες της απόκτησης ακινήτου καθώς και Άδειας Διαμονής στην Ελλάδα

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων
Μεταφορικό μέσο (αυτοκίνητο ή/και μηχανάκι)
Πολύ καλή γνώση αγγλικών
Διαπραγματευτική ικανότητα, ευχέρεια λόγου
Υπευθυνότητα, Οργάνωση, Συνέπεια
Καλή χρήση Η/Υ

Δεν είναι απαραίτητη αλλά θα εκτιμηθεί :

- η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
- η προϋπηρεσία στον τομέα των ακινήτων

Παροχές

Σταθερό εισόδημα
Τα καλύτερα ποσοστά στον κλάδο
Πρόγραμμα επιβράβευσης
Πλήρης και συνεχής εκπαίδευση από τα έμπειρα στελέχη μας
Καθημερινή γραμματειακή και διοικητική υποστήριξη και καθοδήγηση
Προβολή σε όλες τις γνωστές πλατφόρμες διαφήμισης ακινήτων και social media, παροχή VIP αγγελιών, όλα με έξοδα της εταιρείας
Πρόσβαση στο πιο σύγχρονο και ολοκληρωμένο πρόγραμμα CRM της αγοράς.
Φιλικό εργασιακό περιβάλλον με άριστες προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.