Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Υπάλληλος Γραφείου Αποθήκης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΔΡΥΜΟΣ - ΛΗΤΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία επίπλων γραφείου SIGMA OFFICE αναζητά Υπάλληλο Γραφείου για την Αποθήκη της επιχείρησης στον Δρυμό Θεσσαλονίκης (17ο χλμ ΠΕΟ Θεσ/νικης-Σερρών), με τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Βασικά Καθήκοντα Θέσης:

  • Παραλαβές: Ποιοτικός και ποσοτικός έλεγχος εμπορευμάτων. Καταχώρηση παραστατικών στο ERP (Pylon)
  • Προμήθειες ανταλλακτικών, β' υλών και υλικών συσκευασίας. Έλεγχος επάρκειας των αποθεμάτων.
  • Απογραφή. Εξασφάλιση διαρκούς συμφωνίας φυσικού και λογιστικού αποθέματος.
  • Κωδικοποίηση ειδών αποθήκης.
  • Διαχείριση καθημερινής ροής αποθήκης.
  • Καθοδήγηση των αποθηκάριων για την ορθή εκτέλεση των παραγγελιών. Σύνταξη Δελτίων Αναλώσεων στο ERP
  • Διατήρηση ευταξίας του αποθηκευτικού χώρου σε συνεργασία με το βοηθό αποθήκης.
Η θέση αφορά αποκλειστικά σε δουλειά γραφείου και απευθύνεται τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες υποψήφιους/ες. Πενθήμερη απασχόληση. Ωράριο 8:00-16:30.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Μεγάλη ευχέρεια στη χρήση του MS Office
  • Ευχέρεια στη χρήση λογισμικού ERP (κατά προτίμηση του PYLON)
  • Να δίνει έμφαση στους κανόνες και τις διαδικασίες με μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα.
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία διαχείρισης αποθήκης σε παραγωγική μονάδα.
  • Απαραίτητο μεταφορικό μέσο για τη μετάβαση στο χώρο εργασίας

Παροχές

  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εσωτερική εκπαίδευση