Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/11/2022

Ηλεκτροτεχνίτες και Tεχνίτες Δικτύων Οπτικών Ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

 Artemis ITS είναι μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία που ειδικεύεται κυρίως στην εγκατάσταση σταθερών και κινητών τηλεπικοινωνιακών δικτύων. Η εταιρεία ιδρύθηκε στην Ελλάδα το 2008 και το 2014 η επιχειρηματική της δραστηριότητα αναπτύχθηκε και στη Ρουμανία. Μέχρι το τέλος του 2016, η εταιρεία επεκτάθηκε στη Γερμανία και από τις αρχές του 2021 δραστηριοποιήθηκε σε Ολλανδία και Νορβηγία. Σήμερα, ο Όμιλος Artemis απασχολεί 750 υπαλλήλους και παρέχει υπηρεσίες στην Κεντρική και Ανατολική Ευρώπη.

Η εταιρεία Artemis ITS αναζητά Ηλεκτροτεχνίτες και Tεχνίτες δικτύων οπτικών ινών για πλήρη απασχόληση στην Ελλάδα.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:
  • Υλοποίηση αυτοψίας με στόχο την εύρεση βέλτιστης κατασκευαστικής λύσης για την εκάστοτε ανάθεση
  • Εκτέλεση κατασκευής βάσει της αυτοψίας
  • Εργασίες εγκατάστασης υποδομών εντός του κτηρίου
  • Εμφύσηση οπτικής ίνας από καμπίνα έως και το κτήριο του εκάστοτε πελάτη
  • Κολλήσεις οπτικής ίνας
  • Συλλογή τεχνικών στοιχείων, μετρήσεις ποιότητας οπτικής ίνας και τεχνικές επιμετρήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Μηχανικού Τηλεπικοινωνιών απο Δημόσια ή Ιδιωτική Σχολή
  • Δυνατότητα μετακίνησης / ταξιδιού σε σύντομο χρονικό διάστημα
  • Δίπλωμα οδήγησης Β' Κατηγορίας
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και λειτουργίας σε ομάδα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλών εργασιών ταυτόχρονα και εργασία υπό σχετική πίεση
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα, αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
  • Σχετική εμπειρία είναι επιθυμητή
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Παροχή εκπαίδευσης
Για τα βιογραφικά θα τηρηθεί αυστηρή εμπιστευτικότητα.