Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2021

Χημικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Βιομηχανία (Βαφεία - Φινιριστήρια) στα Οινόφυτα Βοιωτίας ζητά Χημικό για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες
Ως Τεχνικός βαφής θα πρέπει να δημιουργείς βαφές για υφάσματα.
Το αντικείμενο εργασίας θα είναι να δημιουργείς συνταγές για βαφές φυσικών και συνθετικών υφασμάτων και να εκπληρούνται στην παραγωγή.

Το αντικείμενο εργασίας περιλαμβάνει:

  • Επιλογή χημικής συνταγής για τη σωστή απόχρωση
  • Δημιουργία μιας τελικής φόρμας για χρήση στην παραγωγική διαδικασία καθώς και των αποτελεσμάτων της.
  • Παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας και των αποτελεσμάτων.
Η δουλειά είναι αμιγώς τεχνική και θα πρέπει να γίνεται χρήση υπολογιστή για την μίξη των βαφών και την παραγωγή συνταγών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Χρειάζεται υψηλή επιστημονική γνώση για την εργασία σας ως Τεχνικός Βαφής
  • Εάν ο υποψήφιος δεν έχει εμπειρία, θα πρέπει να έχει προϋπηρεσία στο αντικείμενο του πτυχίου του
  • Kαλή γνώση Η/Υ και αγγλικών (πτυχίο Lower)
Εκπαίδευση και Προοπτικές
  • Για τους μη έχοντες εμπειρία, στην βιομηχανία μας η εκπαίδευση είναι έντονη.
  • Ο υποψήφιος θα πρέπει πρωτίστως να εκπαιδευτεί σε όλη την διαδικασία ώσπου να γίνει κατανοητή και έπειτα θα του δοθούν αρμοδιότητες.
  • Λόγω της ιεραρχίας που υπάρχει στην εταιρεία μας, ο υποψήφιος ανάλογα με την απόδοση του έχει πολλές προοπτικές να χτίσει μια επιτυχημένη καριέρα στην εταιρεία μας.

Παροχές

  • Ικανοποιητική αναλόγως προσόντων