Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία Εye Facility Management, με έδρα το Μαρούσι Αττικής αναζητά:

Βοηθό Λογιστή

για τη στελέχωση του Τμήματος Λογιστηρίου

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη του Λογιστικού Τμήματος στις καθημερινές του λειτουργίες.
  • Εισαγωγή, επεξεργασία και αποθήκευση λογιστικών δεδομένων.
  • Έλεγχος και καταχώριση τιμολογίων, αγορών, δαπανών, εισπράξεων και πληρωμών.
  • Έλεγχος και καταχώριση κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών, καρτών.
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών, προμηθευτών.
  • Διαχείριση πλατφόρμας MyData.
Ωράριο επικοινωνίας: Δευτέρα έως Παρασκευή, 09:30 π.μ.-16:30μ.μ., στο τηλέφωνο 2106121719.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ (Λογιστικής/Οικονομικών).
  • Γνώση εμπορικών/λογιστικών προγραμμάτων (Epsilon).
  • Γνώση χειρισμού TaxisNet, ΑΑΔΕ, MyData, Gov, Γ.Ε.ΜΗ.
  • Γνώση κώδικα ΦΠΑ και φορολογικής νομοθεσίας.
  • Γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office).
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.

Παροχές

Η εταιρία παρέχει:
  • άμεση πρόσληψη
  • πλήρη απασχόληση
  • ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • συνεχή εκπαίδευση
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας