Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ | ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Μέτρον Αυτοματισμοί ΑΕ, είναι μια ελληνική εταιρεία ανελκυστήρων, όπου και δραστηριοποιείται σε περισσότερες από 50 χώρες σε 5 ηπείρους, συγκαταλέγεται ανάμεσα στις κορυφαίες εταιρείες παγκοσμίως στο σχεδιασμό και στην παραγωγή ολοκληρωμένων λύσεων ανελκυστήρων.

Η εταιρεία αναζητά ανθρώπους με το ίδιο όραμα, φιλοδοξία και έμπνευση. Ανθρώπους όπου με την δική τους προσωπικότητα και ιδέες, θα συμπληρώσουν την ομάδα, έχοντας έναν στόχο, την επιτυχία της Μέτρον.

Εδώ αποτελείς σημαντικό μέλος της ομάδας και η παρακάτω θέση ίσως σε αφορά:

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Δημιουργία δισδιάστατων σχεδίων με χρήση λογισμικών CAD
  • Δημιουργία τρισδιάστατων σχεδίων με χρήση SolidWorks
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής αποθήκης υλικών
  • Δημιουργία προγραμμάτων κοπής CAM
  • Στενή συνεργασία με τις ομάδες σχεδιασμού και παραγωγής, ανταλλαγή γνώσεων και διασφάλιση συντονισμού καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής του έργου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο
  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων τύπου AUTOCAD
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Θετική διάθεση

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει σταθερές αποδοχές, με δυνατότητα εξέλιξης. Περήφανοι για το κλίμα συνεργασίας και ομαδικότητας που προσφέρουμε, αναπτύσσουμε ανθρώπους, αναπτυσσόμαστε σαν επιχείρηση, και όλοι μαζί, ανοίγουμε νέους δρόμους προς την επιτυχία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.