Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
1/5/2024

Εσωτερικός Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΓΑΣΤΟΥΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Στον Όμιλο Ρουμελιώτης Α.Ε.Β.Ε. είμαστε μία ταχέως αναπτυσσόμενη και αμιγώς ελληνική Επιχείρηση, με παρουσία στους νομούς Αχαΐας και Ηλείας στο χώρο της λιανικής πώλησης τροφίμων, με 27 Super Market , 2 πολυκαταστήματα και πάνω από 300 εργαζομένους . Το μέλλον της εταιρείας μας εξαρτάται από τους ανθρώπους μας, επομένως η πρόσληψη νέων ταλέντων είναι πρωταρχικής σημασίας για εμάς.

Στο πλαίσιο λοιπόν της διαρκούς ανάπτυξής μας , αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για τα κεντρικά μας γραφεία στην Γαστούνη Ηλείας για τη θέση:

Εσωτερικό Λογιστή

Περιγραφή Θέσης:

Η εταιρεία μας επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μία Εσωτερικό Λογιστή. Στις άμεσες αρμοδιότητες, θα είναι μεταξύ άλλων, η τήρηση των λογιστικών βιβλίων της εταιρείας, ο έλεγχος και η καταχώρηση των παραστατικών στο σύστημα, αλλά και οι συμφωνίες μεταξύ των τραπεζών, των πελατών, και των προμηθευτών μας.

Αν διαθέτετε την κατάλληλη εμπειρία και τις απαραίτητες δεξιότητες και γνώσεις που χρειάζονται για τη θέση αυτή, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες :

  • Τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Έλεγχος και ενημέρωση των καρτελών πελατών και προμηθευτών
  • Εισπράξεις και εξοφλήσεις οφειλών
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και αναφορές εσόδων – εξόδων
  • Συμφωνίες με πελάτες και προμηθευτές για τυχόν ανεξόφλητα τιμολόγια
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και άλλων λογιστικών εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ στη Λογιστική / Οικονομικά ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τυχόν μεταπτυχιακός τίτλος στα Χρηματοοικονομικά θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση ERP και (MS Office)
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις τήρησης βιβλίων Β’ και Γ’ κατηγορίας
  • Γνώσεις μισθοδοσίας και φορολογικές νομοθεσίες
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.