Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/08/2020

Systems and Network Administrator (SA.01)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΑΒΑΛΑΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Stone Group International είναι ένας από τους μεγαλύτερους ομίλους εταιριών εξόρυξης, επεξεργασίας και εμπορίας μαρμάρων στην Ευρώπη.

Περισσότερες από 4 δεκαετίες ο όμιλος κάνει γνωστό και αγαπητό το Ελληνικό λευκό μάρμαρο, σε περισσότερες από 80 χώρες σε ολόκληρο τον κόσμο. Διαθέτει 10 ιδιόκτητα λατομεία και 5 παραγωγικές μονάδες, στη Θεσσαλονίκη, Δράμα, Βέροια και Καβάλα, απασχολώντας περισσότερους από 650 εργαζόμενους.

Αναζητούμε έναν παθιασμένο και φιλόδοξο επαγγελματία, για να καλύψουμε τη θέση του Systems and Network Administrator (SA.01), ως μέλος της ομάδας μας στο Καβαλάρι Θεσσαλονίκης.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος, συντήρηση και παραμετροποίηση πληροφοριακών υποδομών (servers, storages, backup)
  • Επίβλεψη, συντήρηση και παραμετροποίηση δικτυακού εξοπλισμού (switches, access points, firewall, routers)
  • Διαχείριση και έλεγχος αντιγράφων ασφάλειας ( Backup )
  • Διαχείριση συστημάτων σε πλατφόρμα MS Hyper-V (10 Virtual Machines σε περιβάλλον Windows Server) και VMWare (7 Virtual Machines σε περιβάλλον Linux για το SAP)
  • Διαχείριση συνδέσεων απομακρυσμένων σημείων με κεντρική πρόσβαση σε εφαρμογές και υπηρεσίες (lan-to-lan σύνδεση Βέροιας και Δράμας και on demand vpn σύνδεση χρηστών για απομακρυσμένη εργασία)
  • Υποστήριξη υπηρεσιών δικτύου με ελεγκτή τομέα (domain controller), λογαριασμούς χρηστών (user accounts), υπηρεσίες ενεργού καταλόγου (active directory) και διαμοιρασμό αρχείων (file sharing)
  • Δημιουργία και διαχείριση λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, ομάδων και άλλων τύπων αλληλογραφίας με χρήση της υπηρεσίας Microsoft Office 365
  • Υποστήριξη OneDrive χρηστών
  • SharePoint Online σε όμιλο
  • Εκπαίδευση των νέων χρηστών στο πληροφοριακό σύστημα της εταιρείας
  • Διαχείριση υπηρεσιών hosting και domain names

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Πληροφορικής ή ανάλογο του εξωτερικού
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχα καθήκοντα και μέγεθος συστήματος, αριθμός χρηστών πάνω από 100
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, επικοινωνίας και επίλυσης προβλημάτων
Εάν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε στην εταιρία μας, ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτηση ενδιαφέροντος σας.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων έως 28 Αυγούστου 2020.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με πλήρη εμπιστευτικότητα και θα απαντηθούν.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών, συνεχή εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης στα πλαίσια ενός δυναμικού οργανισμού, καθώς και τις προϋποθέσεις για την έκφραση και την ανάπτυξη τόσο των γνωστικών όσο και των επιχειρησιακών δυνατοτήτων των εργαζομένων, σε ένα διεπιστημονικό και ανταποδοτικό περιβάλλον εργασίας.