Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/4/2024

Μηχανικός / Ηλεκτρολόγος Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη 17Ο ΧΛΜ ΠΕΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΣΕΡΡΩΝ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι απόφοιτος Μηχανικός ή Ηλεκτρολόγος και αναζητάς το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ώστε να εφαρμόσεις τις γνώσεις σου και να αναπτύξεις τις δεξιότητές σου σε βιομηχανικό περιβάλλον;

Θα ήθελες να ενταχθείς στο ανθρώπινο δυναμικό ενός Ομίλου επιχειρήσεων από τους μεγαλύτερους στον κλάδο, με πολυετή παρουσία στην Ελλάδα και το Εξωτερικό;

Εάν ναι, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου σημείωμα!

Αρμοδιότητες

  • Πρωτοβάθμια και προληπτική συντήρηση των μηχανών παραγωγής βάσει των τεχνικών αναγκών της μονάδας με σκοπό την εύρυθμη λειτουργία τους
  • Διενέργεια διορθωτικών κινήσεων με στόχο τη βέλτιστη λειτουργία του εξοπλισμού κατά τη διαδικασία παραγωγής
  • Δημιουργία προγράμματος συντήρησης των μηχανών
  • Επιδιόρθωση βλαβών των μηχανών και του εξοπλισμού
  • Αντικατάσταση μερών και εξαρτημάτων των μηχανών
  • Ανάγνωση και ερμηνεία σχεδιαγραμμάτων/κυκλωμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Εκπαιδευτικό Υπόβαθρο
  • Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πτυχίο ΤΕΕ Εργοδηγού Μηχανικού ή Βοηθού Ηλεκτρολόγου με άδεια εγκαταστάτη Εργοδηγού ή Β. Ηλεκτρολόγου
Δεξιότητες
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού MS Office
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Δυνατότητα εργασίας σε εναλλασσόμενο πρόγραμμα βαρδιών
Προϋπηρεσία
  • 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση ιδανικά στον βιομηχανικό κλάδο

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Πρόγραμμα ασφάλειας ζωής
  • Ευχάριστο κλίμα εργασίας
  • Συνεχή και άρτια εκπαίδευση και ενημέρωση στο αντικείμενο εργασίας αξιοποιώντας την κορυφαία τεχνογνωσία και την πολυετή εμπειρία μας
  • Συνεχή ανάπτυξη δεξιοτήτων
  • Μεταφορά προσωπικού με λεωφορείο της εταιρείας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.