Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/9/2020

PR Account Director

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι ένα ικανό στέλεχος PR και επικοινωνίας και επιθυμείς να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως PR Account Director σε μια από τις πιο γνωστές εταιρείες εταιρικής επικοινωνίας και διαφήμισης στην Αθήνα;
Έχεις εμπειρία στη διοίκηση ομάδων και στη διαχείριση κρίσιμων θεμάτων;
Διαθετεις άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και κριτική σκέψη;

Αν η απάντησή σου είναι "ΝΑΙ", τότε αυτή η θέση είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα για την θέση PR Account Manager θα είναι:
  • Καθημερινή επικοινωνία με υφιστάμενους/ δυνητικούς πελάτες
  • Διατήρηση ισχυρών και μακροχρόνιων σχέσεων με πελάτες και συνεργάτες
  • Κατανόηση των απαιτήσεων και των αναγκών των πελατών δημιουργώντας τις κατάλληλες λύσεις
  • Συμβουλευτική υποστήριξη σε στρατηγικές PR και ευρύτερες εκστρατείες μάρκετινγκ
  • Επίβλεψη των διαδικασιών από το διαφημιστικό κείμενο, έως την υλοποίηση και την προβολή
  • Παρακολούθηση των σύγχρονων τάσεων και των εργαλείων PR
  • Συμμετοχή στην προώθηση νέων επιχειρήσεων και στην ανάπτυξη προτάσεων δημοσίων σχέσεων
  • Ανάλυση αποτελεσμάτων και παρουσίαση αυτών στους πελάτες
  • Συντονισμός, καθοδήγηση και υποστήριξη ομάδας
  • Εκπαίδευση και ανάπτυξη νέων μελών
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του PR Account Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο Δημοσίων Σχέσων/ Marketing/ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 5 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση εργασίας, με διοίκηση ομάδας. Ιδανικά σε agency
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση κρίσιμων θεμάτων, στη σύνταξη κειμένων, τεχνικών και εργαλείων μαρκετινγκ, σύνταξη αναφορών, διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Άριστη χρήση H/Y και προγραμμάτων MS Office (PowerPoint, excel, word, outlook)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσας
  • Ισχυρές ικανότητες επικοινωνίες με εξαιρετικές δυνατότητες παρουσίασης και ανάλυσης δεδομένων
  • Επικοινωνιακό, εξωστρεφή και δυναμικό χαρακτήρα
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του PR Account Manager τα εξής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση PR Account Manager, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #marketingjob

Παρακαλούμε, λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και την αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.