Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2021

Υπεύθυνος Τμήματος Μάρκετινγκ

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ | ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Υπεύθυνος Τμήματος Marketing και θέλεις να κάνεις το νέο σου επαγγελματικό βήμα;

Θέλεις να εργαστείς στην ομάδα του πιο δυναμικού ομίλου στον κλάδο της βιομηχανίας ως Υπεύθυνος Τμήματος Marketing;

Αν η απάντησή σου είναι θετική, τότε κάνε τώρα την αίτησή σου!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του/ής Υπεύθυνου Τμήματος Marketing είναι:
  • Σχεδιασμός, εκτέλεση, παρακολούθηση και βελτιστοποίηση στρατηγικής Marketing και προωθητικών δράσεων
  • Δημιουργία Newsletter και αποστολή τους σε πελάτες, σε υποψήφιους πελάτες και σε περιοδικά του Εσωτερικού και του Εξωτερικού
  • Δημιουργία και αποστολή δελτίων τύπου
  • Δημιουργία υλικού για τα Social Media, καθώς και παρακολούθηση αυτών
  • Αλλαγές και ενημερώσεις Ελληνικού και Αγγλικού site
  • Γενική διαχείριση της εταιρικής εικόνας και φήμης
  • Στατιστική καταγραφή αποτελεσμάτων διαφήμισης βάσει των καταγεγραμμένων νέων υποψήφιων πελατών
  • Ενεργή παρακολούθηση ανταγωνισμού σε Ελλάδα και Εξωτερικό
  • Δημιουργία και παρουσίαση αναφορών στο τμήμα Πωλήσεων και στη Διοίκηση
  • Επιμέλεια και δημιουργία εταιρικών εντύπων
  • Συμμετοχή στο ετήσιο Budget των δαπανών Marketing, έχοντας την ευθύνη της κατανομής των πόρων
Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του/ης Υπεύθυνου Τμήματος Marketing θα πρέπει να διαθέτει:
  • Τίτλος Σπουδών Ανώτερης ή Ανώτατης Σχολής Οικονομικών Επιστημών, Marketing ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή άλλου συναφούς αντικειμένου ή ισοδύναμος Τίτλος από αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο του Εξωτερικού
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος σχετικού αντικειμένου επιθυμητός
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 5 ετών σε αντίστοιχες θέσεις Marketing
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άνεση στην επικοινωνία, προσήλωση και ικανότητα στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του/ης Υπεύθυνου Τμήματος Marketing τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασία
  • Συνεχής εκπαίδευση

Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Υπεύθυνος Τμήματος Marketing, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Εβελίνα Λαγουδόντη στο 2166001306

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις

Please note that for transparency and equity reasons, only those applications made online via our site will be assessed. After the screening of all the CVs received, we will only contact the candidates who meet the requirements of the job to arrange an interview. ​ All applications are considered strictly confidential.