Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2024

Βιομηχανικός Σχεδιαστής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Αναζητούμε Βιομηχανικό Σχεδιαστή, για να εργαστεί σε τμήμα έρευνας και την ανάπτυξης, εταιρείας παραγωγής εξαρτημάτων αλουμινίου.

Αρμοδιότητες

Οι βασικές εργασίες του τμήματος στις οποίες θα συμμετέχει ο υποψήφιος, υπό τις οδηγίες του επικεφαλής μηχανικού, είναι οι ακόλουθες:
  • Δημιουργία κατασκευαστικών σχεδίων των προϊόντων της εταιρείας
  • Δημιουργία και οργάνωση τεχνικών φακέλων
  • Ποιοτικός έλεγχος προϊόντων (συμφωνία σχεδίου - Προϊόντος)
  • Δημιουργία εντύπων, συνεργασία με εξωτερικό συνεργάτη για 3D Renders και video και εικόνες.
  • Αποτύπωση 3D σχεδίων σε αναλυτικά 2D έντυπα και τεχνικά έντυπα παραγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητα γνώση του software SOLIDWORKS
  • Επαγγελματική συνέπεια, οργάνωση και μεθοδικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες & Ομαδικό πνεύμα
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Πλήρης ασφάλιση, επιδόματα, άδειες κτλ.
  • Δυναμικό περιβάλλον με ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας
  • Πλήρως εξοπλισμένη θέση εργασίας
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας μετά το πρώτο έτος συνεργασίας