Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Μηχανικός Πεδίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Ποιοι είμαστε:

Η Artemis ITS είναι μια αναπτυσσόμενη εταιρεία η οποία ανήκει στον κατασκευαστικό κλάδο και εξειδικεύεται στην εγκατάσταση σταθερών και κινητών τηλεπικοινωνικών δικτύων. Η εταιρεία μας ιδρύθηκε το 2008 με έδρα την Ελλάδα. Το 2014 η επιχειρηματική μας δραστηριότητα επεκτάθηκε στη Ρουμανία και σε συνέχεια, το 2016 δραστηριοποιήθηκε στη Γερμανία. Σήμερα, ο όμιλος Artemis Group απασχολεί πάνω από 900 εργαζομένους και παρέχει τις υπηρεσίες του σε χώρες την κεντρικής και ανατολικής Ευρώπης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη του project και τήρηση του καθημερινού προγράμματος εργασιών
  • Διαχείριση των προμηθειών και των αποθεμάτων, όπως υλικά, μηχανήματα, εξοπλισμός
  • Διεξαγωγή ερευνών επί του πεδίου και ανάλυση δεδομένων (χάρτες, αναφορές, σχέδια)
  • Οργάνωση και μεταφορά της ομάδας του εργοταξίου
  • Διασφάλιση της εκτέλεσης των εργασιών στον προβλεπόμενο χρόνο, διατηρώντας παράλληλα υψηλά επίπεδα ποιότητας και τήρηση των κανονισμούς ασφαλείας
  • Καθοδήγηση της ομάδας σύμφωνα με τις προβλεπόμενες οδηγίες, συμπεριλαμβανομένων και των αντίστοιχων αδειών (licenses)
  • Παράδοση και συμπλήρωση των απαιτούμενων τεχνικών αρχείων και άλλων εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ή αντίστοιχου πολυτεχνικού κλάδου
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας θα ήταν επιθυμητή
  • Εξοικειωμένος χρήστης με το Microsoft Office Suite και με τα εργαλεία σχεδίασης/GIS (θα
  • θεωρηθεί πλεονέκτημα)
  • Ένας χρόνος εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές και διοικητικές δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρακτική και καθημερινή εκπαίδευση
  • Εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης
  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας