Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/10/2020

Στέλεχος Υποστήριξης τμήματος - Εισαγωγών - Εξαγωγών - Προμηθευτών - Πελατώ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΕΛΛΗΝΙΚΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία η οποία εξειδικεύεται στην εξαγωγή και εισαγωγή φρέσκων φρούτων και λαχανικών, ζητά να προσλάβει ένα άτομο ως Στέλεχος Υποστήριξης τμήματος - Εισαγωγών - Εξαγωγών - Προμηθευτών - Πελατών

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση παραστατικών εξαγωγών - εισαγωγών καθώς και έλεγχός τους
  • Διεκπεραίωση καθημερινών εργασιών τμήματος εξαγωγών - εισαγωγών, αρχειοθέτηση εγγράφων, γραμματειακή υποστήριξη τμήματος
  • Επικοινωνία με μεταφορικές και παρακολούθηση εξαγωγών - εισαγωγών εμπορευμάτων
  • Παρακολούθηση αναχωρήσεων, αφίξεων, ασφάλισης εμπορευμάτων
  • Επικοινωνία με συνεργάτες του εσωτερικού και εξωτερικού
  • Επικοινωνία με ναυτιλιακές εταιρείες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση ( εισαγωγές – εξαγωγές )
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ( Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικής κατεύθυνσης ) θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Χειρισμού Η/Υ και MS Office ( Word, Excel, Outlook ) πιστοποίηση θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Αγγλικών ( επιπέδου Proficiency )
  • Λογιστικές γνώσεις
  • Βασικές εμπορικές γνώσεις
  • Γνώση χρήσης εφαρμογών Softone ERP - CRM - Εμπορικές εφαρμογές lvl1 εκπαίδευση
  • Εκπαίδευση σε GDPR lvl1 lvl1 θα εκτιμηθεί
  • Εκπαίδευση σε πρότυπο ISO:9001:χχχχ lvl1  θα εκτιμηθεί
Ικανότητες - Χαρακτηριστικά
  • Ευελιξία στη διαχείριση θεμάτων υπό πίεση
  • Υπευθυνότητα και Ομαδικότητα
  • Εχεμύθεια
  • Οργανωτική ικανότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές και bonus
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Συνεχές ωράριο
  • Ευχάριστο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης