Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/5/2024

Product Manager - Sales Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Α.Ε. με έδρα το Περιστέρι - Αττικής επιθυμεί να προσλάβει έναν έμπειρο συνεργάτη (PreSales Engineer) για τη Δ/νση Διαγωνισμών της επιχείρησης.

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Προετοιμασία και υλοποίηση έργων (Project).
  • Αποδελτίωση και ανάλυση των απαιτήσεων και των προδιαγραφών διαγωνισμών Δημοσίου.
  • Εύρεση και σύνταξη τεχνικών λύσεων.
  • Ανάπτυξη δικτύου προμηθευτών & συνεργατών (εσωτερικού – εξωτερικού).
  • Οργάνωση, προετοιμασία & παρακολούθηση προσφορών σε διαγωνισμούς προμηθειών Δημοσίου.
  • Εύρεση καινοτόμων νεών ειδών στο εξωτερικό.
  • Συντονισμός εσωτερικών και εξωτερικών συνεργατών για την έγκαιρη και σύμφωνα με τις προδιαγραφές ολοκλήρωση των έργων.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ / Προσόντα Υποψηφίου

  • Επιθυμητό Πτυχίο Πολυτεχνικής ή άλλης Πανεπιστημιακής Σχολής.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας, γραπτά & προφορικά
  • Επιθυμητή γνώση 2ης ξένης γλώσσας
  • Ευελιξία και υψηλός βαθμός προσαρμοστικότητας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και διαχείρισης κρίσεων
  • Αυστηρός προσανατολισμός στο στόχο και στην επίτευξη του αποτελέσματος
  • Διαπροσωπικά προσόντα, διπλωματία και ικανότητα πειθούς κατά τη διαπραγμάτευση
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Αναμένουμε τα βιογραφικά σας (στα ελληνικά) με φωτογραφία

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλιση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.