Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/06/2020

Junior IT Support Engineer (2-month contract)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroupGreece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίο πολυεθνικό όμιλο που δραστηριοποιείται στον φαρμακευτικό κλάδο, Junior IT Support Engineer που θα στελεχώσει το δυναμικό της εταιρείας.

Απασχόληση : part-time (15 ώρες την εβδομάδα)

Ωράριο: ευέλικτο

Τοποθεσία : Βόρεια Προάστια, Αθήνα

Αρμοδιότητες θέσης
• Παρακολούθηση και συντήρηση υπολογιστικών συστημάτων, δικτύων, συνδέσεων στο Διαδίκτυο
• Εγκατάσταση και διαχείριση software και hardware, δικτύων, εκτυπωτών και IP τηλεφώνων (Cisco)
• Διαχείριση εφαρμογών επικοινωνίας
• Αντιμετώπιση προβλημάτων και καθοδήγηση χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

• Καλή γνώση Windows, Office 365, OneDrive
• Καλή γνώση εφαρμογών επικοινωνίας (Webex, Jabber)
• Καλή γνώση ασύρματων Access Point
• Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Προφίλ Υποψηφίου

• Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ Πληροφορικής / Μηχανολογίας
• Ικανότητα επιμερισμού εργασιών και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών
• Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ανεπτυγμένες ικανότητες στην επίλυση θεμάτων υπό πίεση
• Αντίληψη λειτουργίας πολυεθνικού περιβάλλοντος
• Δυνατότητα ευελιξίας

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης
• Εργασία σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον