Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Μηχανικός Έργων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από την ΤILCOΝ Α.Ε., παραγωγική εταιρεία με κύρια δραστηριότητα την κατασκευή κουφωμάτων και αλουμινοκατασκευών, ζητείται Μηχανικός για μόνιμη εργασία, ο οποίος θα απασχοληθεί ως Μηχανικός Έργων, με κύρια ενασχόλησή του την πραγματοποίηση προμετρήσεων. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει εμπειρία και γνώση στη σύνταξη επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων.

Αρμοδιότητες:

Η θέση αναφέρεται στο Διευθυντή Εργοστασίου και οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του/της είναι:
• Σύνταξη των προϋπολογισμών των Έργων και διασφάλιση της τήρησης τους καθ’ όλη τη διάρκεια τους.
• Σύνταξη του Χρονοδιαγράμματος των Έργων και παρακολούθηση της προόδου των εργασιών.
• Πραγματοποίηση προμετρήσεων και επιμετρήσεων έργων.
• Έλεγχος των μελετών εντοπίζοντας έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις και παρέμβαση για διορθωτικές ενέργειες.
• Πρόληψη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατασκευής των Έργων.
• Σύνταξη των προμετρήσεων των υλικών.
• Προετοιμασία καθημερινών, εβδομαδιαίων και μηνιαίων αναφορών προόδου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου το προφίλ σου να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της θέσης του/της Εργοδηγού Παραγωγής, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

• Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (Α.Ε.Ι – Τ.Ε.Ι.)
• Προϋπηρεσία απαραίτητη
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ. Απαραίτητη γνώση ΜS Office & Autocad. Επιθυμητή η γνώση MS Project
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
• Ευχέρεια στη επικοινωνία, ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας
• Συνέπεια και επαγγελματισμός
• Δυνατότητα Μετακινήσεων
• Επιθυμητή εμπειρία διαχείρισης Δημοσίων Έργων

Επιθυμητά Προσόντα:

• Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
• Αποτελεσματική και ταυτόχρονη διαχείριση πολλών θεμάτων
• Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα

Παροχές

• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
• Δυνατότητες εξέλιξης
• Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση
• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.