Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/2/2023

Quality Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Στην ACCORDIA σχεδιάζουμε και κατασκευάζουμε τηλεπικοινωνιακά υψηλής πιστότητας καλώδια.
Εδώ και μισό αιώνα κερδίζουμε την εμπιστοσύνη των Ελλήνων μηχανικών και εγκαταστατών, γιατί παράγουμε με απόλυτη ακρίβεια τα καλώδια που χρειάζονται για την άψογη μετάδοση σήματος στα συστήματα μεταφοράς δεδομένων, εικόνας και ήχου, συναγερμούς και όπου αλλού η καλωδίωση απαιτεί πιστότητα, αντοχή και διάρκεια στο χρόνο.

Στο πλαίσιο της δυναμικής μας ανάπτυξης αναζητούμε : Quality Engineer

Περιγραφή θέσης:
  • Δειγματοληπτικός έλεγχος ποιότητας α’ υλών, και τελικού προϊόντος παραγωγής βάση προδιαγραφών και προτύπων.
  • Καταγραφή αποτελεσμάτων ελέγχων ποιότητας.
  • Διατήρηση και επικαιροποίηση όλων των εντύπων και αρχείων ποιότητας (on Time / in Full Documentation ).
  • Διασφάλιση ποιότητας σε όλα τα στάδια παραγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής ή ΑΤΕΙ με κατεύθυνση Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις

Λοιπές Δεξιότητες:

  • Οργάνωση, Μεθοδικότητα
  • Ομαδικότητα και συνεργασία με διαφορετικά τμήματα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και θέσπισης προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης