Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/3/2021

Μηχανολόγος Μηχανικός ή Βοηθός Μηχανολόγου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μηχανουργείο στο Ηράκλειο Κρήτης ζητά να προσλάβει Μηχανολόγο Μηχανικό ή Βοηθό.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Ανάγνωση βιομηχανικού σχεδίου και μετατροπή του σε σχεδιαστικό μοντέλο
  • Εισαγωγή σχεδίου στο πρόγραμμα εργαλειομηχανής
  • Προγραμματισμός και ρύθμιση εργαλειομηχανής με κατάλληλες παραμέτρους κοπής
  • Συντήρηση εργαλειομηχανής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχετικής ειδικότητας
  • Ανάλογη προϋπηρεσία θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ικανότητα επικοινωνίας & συνεργασίας
  • Επιθυμητή η γνώση AUTOCAD και Solidwork
  • Διάθεση για εργασία
  • Συνέπεια και Επαγγελματισμός

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Ασφάλιση
  • Ιδανικό, φιλικό περιβάλλον
  • Μόνιμη απασχόληση