Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2024

Quality Manager (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΣΙΝΔΟΣ - ΔΙΑΒΑΤΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Quality Manager
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
•    Υπεύθυνος για την εγκατάσταση, την εφαρμογή και τη συνεχή βελτίωση του Συστήματος Ποιότητας σύμφωνα με το πρότυπο ISO 9001
•    Εντοπισμός ποιοτικών προβλημάτων στα προϊόντα της εταιρείας
•    Πρόταση εναλλακτικών μεθόδων και βέλτιστων λύσεων
•    Επίβλεψη και συντονισμό των εσωτερικών και εξωτερικών επιθεωρήσεων και σύνταξη των εκθέσεων που προκύπτουν
•    Έρευνα και διευθέτηση των παραπόνων των πελατών που σχετίζονται με την ποιότητα
•    Υπεύθυνος για την εκπαίδευση του προσωπικού της εταιρείας σε θέματα που αφορούν τη λειτουργία του Συστήματος Ποιότητας
•    Συνεργασία με την Διεύθυνση Έρευνας & Ανάπτυξης
•    Συλλογή ποσοτικών δεδομένων που αφορούν τη λειτουργία του Συστήματος Ποιότητας και ενημέρωση της Γενικής Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

•    Πέντε (3) έτη προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον
•    Πτυχίο  ΤΕΙ / ΑΕΙ με κατεύθυνση Χημικού, Τεχνολόγου Τροφίμων
•    Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
•    Άριστη γνώση MS Office
•    Ικανότητες διοίκησης, λήψη πρωτοβουλιών, φιλοδοξία
•    Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον