Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/10/2019

1st Level Technical Support Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Εταιρεία IT με έδρα στην Αθήνα ζητά να προσλάβει υπάλληλο για τη στελέχωση της θέσης 1st Level Support Engineer.

Ο/Η υποψήφιος/α για τη θέση του στη 1st Level Support Engineer θα ασχολείται με την τεχνική υποστήριξη των πελατών εντός και εκτός εταιρείας (remote and on site support).

Βασικές Αρμοδιότητες:

  •  Διαχείριση συστήματος HelpDesk. Ο υποψήφιος/α θα παρακολουθεί, θα ιεραρχεί και θα επιλύει τα προβλήματα τα οποία έχουν δηλωθεί στο σύστημα και θα είναι υπεύθυνος για την ενημέρωσή του.
  •  Επιδιόρθωση, αναβάθμιση και επίλυση προβλημάτων των υπολογιστών και των περιφερειακών (hardware / software) με στόχο την άμεση εξυπηρέτηση των πελατών, είτε εξ αποστάσεως (remotely) είτε στο χώρο εργασίας τους (on-site).

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο Ι.Ε.Κ/ ή απολυτήριο Τεχνικού Λυκείου ή τεχνικής σχολής με κατεύθυνση στην πληροφορική
  •  Άριστη γνώση τηλεπικοινωνιακών δικτύων καθώς και Windows & MS Office
  •  Προϋπηρεσία 1-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  •  Άριστη ικανότητα κατανόησης και χρήσης των μηχανημάτων/εργαλείων για την επίλυση των προβλημάτων
  •  Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πελατοκεντρική φιλοσοφία
  •  Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  •  Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Παροχές

  •  Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  •  Εταιρικό κινητό και laptop
  •  Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Μηνιαία κάρτα για δωρεάν μεταφορά με τα ΜΜΜ