Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
04/04/2024

Υπάλληλος Προμηθειών Κατασκευαστικού Τομέα

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας με πολυετή παρουσία και υψηλή τεχνογνωσία στο χώρο των βιομηχανικών και κτιριακών εγκαταστάσεων και κατασκευών, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπάλληλος Προμηθειών (Έδρα: Νομός Θεσσαλονίκης)
Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση παραγγελιών υλικού και εξοπλισμού έτσι ώστε να τηρούνται οι απαιτήσεις προδιαγραφών των έργων.
  • Σύνταξη πίνακα προσφορών
  • Καταχώρηση παραγγελιών στο ERP
  • Συντονισμός παραδόσεων βάσει προτεραιοτήτων και προδιαγραφών των έργων.
  • Επίλυση προβλημάτων
  • Έλεγχος παραγγελιών κατά την λήψη προκειμένου να διασφαλιστεί η ορθή ποιότητα και ποσότητα.
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων αποθήκης
  • Έρευνα αγοράς νέων προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου/ Μηχανολόγου Μηχανικού ΑΕΙ/ΤΕΙ (Επιθυμητό)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εταιρία βιομηχανικών έργων, παραγωγής ή εμπορίας προϊόντων
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε ανάλογα καθήκοντα προμηθειών (έρευνα προμηθευτών, επικοινωνία με προμηθευτές, αξιολόγηση προσφορών και διαπραγματεύσεις τιμών, παρακολούθηση αποθεμάτων, κλπ)
  • Ικανότητα αποτελεσματικής χρήσης Η/Υ και προγράμματος ERP
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα

  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Αποτελεσματικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και αυστηρές προθεσμίες

Παροχές

  • Εργασία σε ένα δυναμικό, ευέλικτο και ισότιμο περιβάλλον
  • Συνεχής on the job εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές με βάση τα προσόντα
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Πλήρης απασχόληση
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.