Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, αναζητά άτομο για την κάλυψη της θέσης εργασίας του Υπεύθυνου Αποθήκης, στις κεντρικές εγκαταστάσεις της, που εδρεύουν στη Θέρμη Θεσσαλονίκης:

Κύρια καθήκοντα:
  • Διαχείριση αποθήκης, σύμφωνα με τις εταιρικές πρακτικές
  • Έλεγχος αποθεμάτων, οργάνωση και υλοποίηση παραγγελιών
  • Παραλαβή, ποσοτικός / ποιοτικός έλεγχος, φόρτωση / εκφόρτωση και τακτοποίηση εμπορευμάτων
  • Μεταφορές εμπορευμάτων στα τμήματα
  • Διασφάλιση καθαριότητας και ευταξίας του χώρου της αποθήκης
  • Συμπλήρωση εντύπων HACCP, σχετικών με τη θέση εργασίας
  • Απογραφή αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο λυκείου
  • Βασικές γνώσεις Η/Υ (βασικές δεξιότητες κειμενογράφου & υπολογιστικών φύλλων)
  • Καλή φυσική κατάσταση (χειρωνακτική εργασία)
  • Συνεπής, οργανωτικός, με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Υπεύθυνος και επικοινωνιακός χαρακτήρας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιπλέον επιθυμητά προσόντα υποψηφίου:

  • Απόφοιτος ανώτερης / ανώτατης σχολής Logistics ή συναφούς
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοχη θέση
  • Γνώση αγγλικών
  • Δυνατότητα μετακίνησης από και προς την εταιρεία

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πλήρη απασχόληση
  • Σταθερές αποδοχές, ανάλογες της θέσης εργασίας και των προσόντων του υποψηφίου
  • Ασφάλιση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.