Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Corporate Treasurer

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H CREAMTEAM S.A. είναι μια αμιγώς ελληνική εταιρία με έδρα τη Θεσσαλονίκη και ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο δίκτυο καταστημάτων σε Ελλάδα και Κύπρο. Δραστηριοποιείται στον κλάδο των cosmetics και διαθέτει μια ευρεία γκάμα προϊόντων που απευθύνονται στον σύγχρονο καταναλωτή. Στρατηγικός στόχος της εταιρίας είναι η ανάπτυξη του δικτύου λιανικής πώλησης ώστε να δίνει τη δυνατότητα σε όλο και περισσότερους καταναλωτές να έχουν πρόσβαση στα αγαπημένα τους προϊόντα DUST+CREAM. Τόσο τα προϊόντα της μάρκας όσο και η επιχειρηματική της πρακτική έχουν βραβευθεί επανειλημμένα από αναγνωρισμένους οργανισμούς στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρίας, αναζητείται ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για να καλύψει την θέση του/της Corporate Treasurer στα γραφεία μας στην Θεσσαλονίκη.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καθημερινός έλεγχος του κλεισίματος ταμείου όλων των εταιρικών καταστημάτων, και γενικότερα της ταμειακής διαχείρισης (Χ-Ζ ταμειακών μηχανών, έλεγχος πιστωτικών καρτών - POS, εγγραφές, εκπτωτικά κουπόνια και δώρα, επιστροφές κ.λπ.).
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για θέματα πληρωμών και συμφωνίας υπολοίπων.
  • Κατάρτιση και εκτέλεση Προγράμματος πληρωμών.
  • Καταχώριση και Συμφωνίες των Τραπεζικών Statements.
  • Έλεγχος της τήρησης των διαδικασιών της χρηματικής διαχείρισης της Eταιρίας.
  • Κατάρτιση ημερήσιας αναφοράς παρακολούθησης χρηματικών διαθεσίμων.
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση και παρακολούθηση του εβδομαδιαίου και μηνιαίου cash flow.
  • Συνεργασία με το Εμπορικό τμήμα για θέματα πιστωτικού ελέγχου και έγκαιρης είσπραξης υπολοίπων.
  • Παρακολούθηση υπολοίπων Τραπεζών και Επικοινωνία με Τραπεζικά Ιδρύματα.
  • Συνεργασία με τους εξωτερικούς ελεγκτές.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Λογιστικής ή Χρηματοοικονομικής ΑΕΙ/ΤΕΙ.
  • Επιθυμητός ο Μεταπτυχιακός τίτλος με σχετική εξειδίκευση.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 χρόνων σε αντίστοιχη θέση.
  • Καλή γνώση Ε.Λ.Π.
  • Άριστη γνώση αγγλικών.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS OFFICE-ERP). Επιθυμητή η εξοικείωση και η γνώση χρήσης προγραμμάτων ERP ENTERSOFT.
  • Άτομο με μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη, ευελιξία, αποφασιστικότητα, δεοντολογία, επαγγελματισμό.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ομαδικό πρόγραμμα πρόσθετης ιδιωτικής ασφάλειας υγείας και ζωής.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρία.
  • Έκπτωση στα προϊόντα της εταιρίας.