Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Βοηθός Λογιστή / Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με έδρα στη Ν. Ερυθραία, αναζητά Υπάλληλο Λογιστηρίου – Βοηθό Λογιστή, για θέση πλήρους απασχόλησης.

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Καταχώρηση παραστατικών Λογιστικής και Εμπορικής διαχείρισης,
  • Συμφωνίες Πελατών – Προμηθευτών – Ταμείου – Τραπέζης – Αποθήκης,
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων στο MyData,
  • Συμφωνίες Λογαριασμών Γεν. Λογιστικής και Εμπορικής διαχείρισης,

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 2+ ετών σε οργανωμένο λογιστήριο με διπλογραφικά βιβλία.
  • Γνώση τήρησης Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας και φορολογικής νομοθεσίας.
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων ERP, Epsilon, Soft1.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Άριστη γνώση χειρισμού προγραμμάτων MS Office (με έμφαση MS Excel).

Παροχές

  • Σταδιοδρομία σε εξαιρετικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογης εμπειρίας και προσόντων.