Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
01/04/2024

Διαχειριστής E-Shop

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΜΟΤΟ ΔΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, που δραστηριοποιείται στο χώρο των πωλήσεων μοτοσυκλετών και ανταλλακτικών, αναζητά να προσλάβει Διαχειριστή e-shop & Social Media.

Βασικές Αρμοδιότητες Ε-shop

  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή κατάργηση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων στο e-shop
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων στο e-shop και στο ΕRP
  • Έλεγχος τιμών
  • Φωτογράφηση προϊόντων
  • Επικοινωνία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Προτάσεις για αύξηση της επισκεψιμότητας
  • Προώθηση προϊόντων σε social media campaigns και άλλα μέσα

Βασικές Αρμοδιότητες Social Media

  • Διαχείριση των σελίδων της εταιρείας στα Social Media (Εταιρικό site,Facebook,Instagram).
  • Δημιουργία δημοσιεύσεων και χορηγούμενων διαφημίσεων.
  • Διαχείριση E-mail Marketing Campaigns, με στόχο την αύξηση της πιστότητας και της αλληλεπίδρασης των πελατών μας.
  • Επεξεργασία εικόνων και συγγραφή κειμένων για τη δημιουργία πρωτότυπου και ελκυστικού περιεχομένου.
  • Δημιουργία reports με analytics σχετικά με την απόδοση των λογαριασμών στα social Media.
  • Βοηθός για τη Διαχείριση του e-shop μας ,σε συνεργασία με τον προγραμματιστή της εταιρείας μας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία 1-2 χρόνια ως Διαχειριστής e-shop και στον τομέα του digital marketing,έμπρακτη ενασχόληση στην δημιουργία-παραγωγή περιεχομένου(Portfolio), στήσιμο campaigns
  • Απαραίτητη γνώση social media (Facebook, Instagram, TikTok, YouTube)
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου
  • Καλή γνώση διαχείρισης Wordpress
  • Kαλή γνώση Social media Advertising
  • Χειρισμός και κατανόηση Google Analytics
  • Καλή γνώση επεξεργασίας εικόνας (photoshop)
  • Ικανότητα συγγραφής κειμένων, τηρώντας βασικές αρχές SEO.
  • Kαλή γνώση Microsoft Office
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση e-Mail Marketing και επεξεργασίας video
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Πενθήμερη, 6ωρη απασχόληση
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη ομάδα
  • Ευχάριστο και ομαδικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.