Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Credit controller - υπάλληλος τιμολογησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται υπάλληλος λογιστηρίου για πλήρη απασχόληση σε λογιστήριο εμπορικής-εισαγωγικής ΑΕ.

Κύρια καθήκοντα:

* Έλεγχος πιστώσεων / υπολοίπων πελατών (credit controler)

* Δρομολόγηση παραγγελιών μετά απο διασφάλιση τήρησης των οικονομικών συμφωνιών

* Επικοινωνία με τους πελάτες / αποστολή καρτελών / συμφωνίες υπολοίπων

* Τιμολόγηση καθημερινών παραγγελιών

Θα υπάρξει εκπαίδευση και σταδιακή μετάβαση στις καθημερινές εργασίες του λογιστηρίου ήτοι:

-καταχωρήσεις δαπανών / εξόδων

-καταχωρήσεις τιμολογίων αγορών / συμφωνίες με αποθήκη

-κοστολόγησης εισαγωγών

 με στόχο την επαγγελματική εξέλιξη του υποψηφίου σε βάθος χρόνου.

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητή προυπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Επιθυμητή γνώση του προγράμματος ENTERSOFT

Αριστη χρήση προφορικού και γραπτού λόγου / επικοινωνιακές ικανότητες

Πολύ καλή γνώση MS OFFICE (excell - outlook - word)

Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Γνώση ΕΓΛΣ και λογιστικής απεικονισης σε Γ κατηγορίας βιβλία

Θα προτιμηθούν κάτοικοι γύρω περιοχών

Παροχές

Ανταγωνιστικός μισθός

Ιδιωτική ασφάλιση

Συνεχής εκπαίδευση / Προοπτική εξέλιξης

Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.