Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΟΥΚΑΚΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστικό γραφείο στο Κουκάκι, ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή με σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Διαχείριση και καταχώρηση τιμολογίων εξόδων, πωλήσεων, αγορών & εισαγωγών (ενδοκοινοτικών και τρίτων χωρών), παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών.
  • Έλεγχος αποστολής στοιχείων και συμφωνίας My Data με τα βιβλία της εταιρείας.
  • Έλεγχος Ισοζυγίου, συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής και μητρώου παγίων.
  • Σύνταξη και υποβολή των μηνιαίων & ετήσιων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, Intrastat, Listing, Φ.Ε, Ε3, παρακρατούμενοι φόροι κ.λπ.).
  • Σύνταξη & υποβολή ΑΠΔ,ΦΜΥ, Παρακρατούμενων φόρων, Βεβαιώσεων Αποδοχών καθώς και εντύπων προσλήψεων, απολύσεων κλπ.
  • Γνώση εργατικών θεμάτων & έκδοσης μισθοδοσίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο λογιστικής από Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι./ΙΕΚ.
  • Τουλάχιστον τρία (3) χρόνια εμπειρίας σε λογιστικό γραφείο ή σε ανάλογη θέση λογιστηρίου εταιρίας.
  • Πολύ καλή γνώση ενός λογιστικού προγράμματος.
  • Η γνώση ενός ή περισσοτέρων από τα ακόλουθα προγράμματα, PBS - PROSVASIS (ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ), Softone, Epsilon extra(ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ), ENTERSOFT .
  • Καλή γνώση MS Office (Excel, Word).
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.