Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/4/2024

Υπάλληλος Γραφείου (με αρμοδιότητες Scanning Εφημερίδων)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Clip News δραστηριοποιείται στους χώρους του Media Monitoring και Media Analysis από το 1992, και τώρα αναζητά Υπάλληλο Γραφείου με αρμοδιότητες Scanning Εντύπων για να ενταχθεί στην ομάδα της! Ο υπάλληλος αυτός θα παραλαμβάνει εφημερίδες που έρχονται από το πρακτορείο διανομής Τύπου στα γραφεία Αθηνών (Καισαριανή) και θα τις σκανάρει, φροντίζοντας ταυτόχρονα να καταγράφει και να αρχειοθετεί τα έντυπα που επεξεργάστηκε.

Στοιχεία θέσης
  • Εργασία μόνο τα Σάββατα με ωράριο 14:30 - 21:30
  • Θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι που διαμένουν στην Καισαριανή ή στις γύρω περιοχές (όπως Παγκράτι και Ζωγράφου)
Αρμοδιότητες
  • Παραλαβή των εντύπων από πράκτορα
  • Καταγραφή και έλεγχος ελλείψεων
  • Συμπλήρωση αρχείου ελέγχου των εντύπων
  • Σκανάρισμα των εντύπων ακολουθώντας τη σειρά προτεραιότητας
  • Ενημέρωση συναδέλφου επόμενης βάρδιας για εκκρεμότητες (ελλείψεις εντύπων, λάθη, τεχνικά προβλήματα κτλ.)
  • Επικοινωνία με το πρακτορείο για τυχόν ελλείψεις ή άλλα προβλήματα
  • Καθαρισμός μηχανημάτων scanning

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή χρήση ΗΥ
  • Καλή γνώση MS Office
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές ικανότητες με ακρίβεια και σαφήνεια
  • Ικανότητες ιεράρχησης προτεραιοτήτων και οργάνωσης

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε team building δράσεις
Συνήθως μας παίρνει περίπου δύο εβδομάδες για να αξιολογήσουμε τις αιτήσεις σε περιόδους που έχουμε δημοσιευμένες αγγελίες για ανοιχτές θέσεις εργασίας. Αν επιλεχθείς για να προχωρήσεις στα επόμενα στάδια της διαδικασίας, της συνέντευξης και των δοκιμαστικών, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου.

Monitor, Analyze, Predict μαζί μας!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.