Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Για λογαριασμό πελάτη μας επιθυμούμε να καλύψουμε τη θέση:

Με έδρα τη Βιομηχανική Περιοχή της Θεσσαλονίκης (Σίνδος) | Κωδικός Θέσης: JAC - 0324

Γενικά για τη θέση​

​Ο πελάτης μας είναι εμπορική επιχείρηση, στον χώρο των βιομηχανικών Α' υλών, με σημαντικό εξαγωγικό προσανατολισμό. Στο πλαίσιο της ανάπτυξής της, επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα της ένα νέο μέλος στο τμήμα του Λογιστηρίου.

Κύριες Αρμοδιότητες
  • Λογιστικές καταχωρίσεις στο SAP
  • Συμφωνίες Λογαριασμών Γενικής Λογιστικής και Εμπορικής Διαχείρισης
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων MY DATA
  • Παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων πελατών & προμηθευτών
  • Συμμετοχή σε ένα εύρος λογιστικών εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή μικρή προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο (βιβλία Γ’ κατηγορίας)
  • Επιθυμητή γνώση ERP (ιδανικά SAP)
  • Πτυχίο Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Λογιστική αντίληψη
  • Καλή γνώση Microsoft Excel
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Καθαρές μηνιαίες αποδοχές από 750 έως 850 Ευρώ, ανάλογα με τα προσόντα και την προϋπηρεσία
  • Πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση (09:00 - 17:00, Δευτέρα - Παρασκευή)
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία