Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Υπεύθυνος Βάρδιας Παραγωγής και Συσκευασίας

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη Βιομηχανία Τροφίμων με έδρα το Σχηματάρι ζητά για άμεση πρόσληψη
Υπεύθυνο Βάρδιας Παραγωγής και Συσκευασίας

Αρμοδιότητες Καθήκοντα :
  • Παρακολούθηση των παραγωγικών γραμμών και του χώρου συσκευασίας με τον απαιτούμενο εξοπλισμό σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα συσκευασίας
  • Επίβλεψη χειρισμού των παραγωγικών γραμμών σύμφωνα με τις προκαθορισμένες αποδόσεις και τα ποιοτικά standards του εκάστοτε προϊόντος
  • Επίβλεψη και συντονισμός καθαρισμού των μηχανών σε τακτά χρονικά διαστήματα
  • Ημερήσια αναφορά στον προϊστάμενο παραγωγής των τεχνικών παρατηρήσεων σχετικών με την εύρυθμη λειτουργία των μηχανών αλλά και των παραγομένων ποσοτήτων, αιτιολογώντας τις όποιες καθυστερήσεις
  • Τήρηση των ισχυόντων κανονισμών και προτύπων ασφαλείας
  • Ορθή και αποδοτική εκτέλεση του προγράμματος
  • Εβδομαδιαία ζήτηση υλών και υλικών συσκευασίας στο Τμήμα Προμηθειών του εργοστασίου , σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα (Αποθήκη, Ποιοτικός Έλεγχος, Παραγωγής και Σχεδιασμού) για τον συντονισμό των ενεργειών και των δραστηριοτήτων εντός των τμημάτων
  • Υπεύθυνος για όλο το προσωπικό της βάρδιας, εξασφαλίζοντας ότι όλες οι δραστηριότητες εκτελούνται σε συμμόρφωση με την πολιτική της εταιρείας
  • Επίβλεψη, εκπαίδευση και αξιολόγηση του προσωπικού συσκευασίας
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων σε συνεργασία με το τεχνικό τμήμα
  • Μελέτη του χώρου και της διαδικασίας συσκευασίας και πρόταση βελτιώσεων σχετικών με αύξηση παραγωγικότητας και μείωσης κόστους
  • Έλεγχος αποθεμάτων υλικών συσκευασίας
  • Λογιστικό κλείσιμο εντολών παραγωγής (αναλώσεις στο SOFTONE)

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2-5 έτη προϋπηρεσία σε βιομηχανία τροφίμων σε υπεύθυνη θέση ως υπεύθυνος/η βάρδιας
  • Υψηλά επίπεδα γνώσεων σε θέματα Υγιεινής & Ασφάλειας
  • Γνώσεις & δεξιότητες σχετικές με το αντικείμενο της παραγωγής & μορφοποίησης, ιδανικά στη παρασκευή αρτοσκευασμάτων
  • Καλές γνώσεις H/Y (ιδιαίτερα προγραμμάτων Office και κυρίως EXCEL)
  • Γνώση αγγλικών απαραίτητη (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Απόφοιτος ΤΕΕ ή Τ.Ε.Ι. Μηχανολογικού – Ηλεκτρονικού προφίλ ,Βιομηχανική Παραγωγή
Επιθυμητά Προσόντα
  • Υψηλές ικανότητες οργάνωσης και ικανότητα να επικοινωνεί αποτελεσματικά με βάση την κουλτούρα και τους στόχους της εταιρείας
  • Γνώση συστημάτων ERP (SOFTONE)
  • Ικανότητα εργασίας σε καταστάσεις πίεσης
  • Βιβλιάριο υγείας επισιτιστικών επαγγελμάτων

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Συνεχή υποστήριξη και ανάπτυξη
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.