Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/02/2023

Production Manager

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις αποδεδειγμένη εμπειρία ως Production Manager και πτυχίο Βιομηχανικής Διοίκησης, Μηχανολόγου Μηχανικού ή Τεχνολογίας Τροφίμων;

Είσαι υπεύθυνος χαρακτήρας με ηγετικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα;

Κατοικείς στην Καρδίτσα ή τις γύρω περιοχές και θα ήθελες να εργαστείς σε μια δυναμική Ελληνική εταιρεία στο χώρο της παραγωγής τροφίμων;

Εαν τα παραπάνω σου ταιριάζουν, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Ο/H Production Manager έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Προγραμματίζει, συντονίζει και επιβλέπει την παραγωγική διαδικασία
  • Διαχειρίζεται αποτελεσματικά τους πόρους παραγωγής
  • Διασφάλιζει την επίτευξη του προγράμματος παραγωγής στους προβλεπόμενους όγκους και χρόνους
  • Βελτιστοποιεί την παραγωγική διαδικασία
  • Διαχειρίζεται τα κόστη της παραγωγής
  • Είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών υγιεινής, ασφάλειας και των προτύπων ποιότητας
  • Δημιουργεί τους δείκτες παραγωγής και παρακολουθεί την παραγωγικότητα
  • Επιβλέπει, καθοδηγεί και εκπαιδεύει το προσωπικό παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/H υποψήφιος/α για τη θέση του/της Production Manager θα πρέπει να έχει τα παρακάτω:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού, Βιομηχανικής Διοίκησης ή Τεχνολογίας Τροφίμων
  • 5+ έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε εταιρεία τροφίμων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση ERP συστημάτων
  • Καλή γνώση Η/Υ και MS Office
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Επικοινωνιακή προσωπικότητα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Οργανωσιακές δεξιότητες και διαχείριση χρόνου
  • Ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του/της Production Manager:
  • Ανταγωνιστικό μισθός
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει στη θέση του/της Production Manager τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:30 την Φαίη Βασιμβόση στο +30 6940276237 ή στο +30 2310414731.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.