Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/9/2019

Υπάλληλοι Τμήματος Κανονιστικής Συμμόρφωσης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου τραπεζικού οργανισμού, αναζητά άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Αναλύει και αξιολογεί τις ύποπτες υποθέσεις που του έχουν ανατεθεί από τον προϊστάμενο στο πλαίσιο της παρακολούθησης πελατών και συναλλαγών για την πρόληψη της νομιμοποίησης εσόδων από παράνομες δραστηριότητες
• Επικοινωνεί με άλλες μονάδες της τράπεζας, για να λάβει πληροφορίες σχετικά με το οικονομικό προφίλ και τη συναλλακτική δραστηριότητα των υπό εξέταση πελατών
• Αναζητά πρόσθετες πληροφορίες από τα συστήματα της τράπεζας, καθώς και από εξωτερικές πηγές
• Προετοιμάζει σχέδια αναφορών σχετικά με ύποπτες συναλλαγές πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ λογιστικής ή οικονομικής κατεύθυνσης
• Επιθυμητή εμπειρία στο Δίκτυο Καταστημάτων καθώς και σε δραστηριότητες που σχετίζονται με τον έλεγχο, τη συμμόρφωση και τη συναλλακτική δραστηριότητα των πελατών
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Ικανότητα σύνταξης σύντομων και συνοπτικών εκθέσεων
• Οργανωτικότητα & ευελιξία

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχής εκπαίδευση
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον