Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Σύμβουλος Aκινήτων - Μεσίτης

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΒΟΛΟΥ | ΒΟΛΟΣ

Η RE/MAX Δομή μέλος της Νο 1 εταιρείας στο ελληνικό και διεθνές Real Estate αναζητούμε Συνεργάτες-Συμβούλους ακινήτων για τη στελέχωση του ανθρώπινου δυναμικού μας στο γραφείο μας στον Βόλο.

Ποιοι είμαστε; Το παγκόσμιο αποτύπωμά μας είναι ασύγκριτο από οποιοδήποτε άλλο εμπορικό σήμα ακινήτων. Είμαστε το Νο 1 δίκτυο σε ανάπτυξη franchise μεσιτικών γραφείων στην Ελλάδα και στον κόσμο και Νο 5 σε όλα τα franchise δίκτυα παγκοσμίως ανεξαρτήτως κλάδου. Δραστηριοποιούμαστε σε όλη την Ελλάδα και παρέχουμε ολοκληρωμένες κτηματομεσιτικές υπηρεσίες μέσω σύγχρονων μεθόδων προώθησης ακινήτων, στο Μαγνησία και στις Σποράδες Είμαστε μία δυναμική εταιρεία, που πιστεύει ότι η επιτυχία οφείλεται στο ανθρώπινο δυναμικό. Βασική αρχή της επιτυχίας μας είναι η εξέλιξη των συνεργατών μας. Με ορθή διερεύνηση επιλέγουμε τα κατάλληλα άτομα που θα στελεχώσουν τα γραφεία μας, διατηρώντας το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και όχι στοχεύοντας στην πληθώρα ατόμων, διακυβεύοντας έτσι το άριστο περιβάλλον. Επενδύουμε στο ανθρώπινο δυναμικό, στους ανθρώπους μας! Σε εκπαιδεύουμε από το ξεκίνημά σου σωστά και σύμφωνα με τα stadar της RE/MAX και το RE/MAX university, για να έχεις διάρκεια στην καριέρα σου, όπως οι περισσότεροι συνεργάτες μας.

Αρμοδιότητες:

  • Διερεύνηση των αναγκών και αξιολόγηση των προσδοκιών των πελατών
  • Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες
  • Ενέργειες ανεύρεσης, προβολής και διαφήμισης ακινήτων
  • Αναζήτηση, καταγραφή ακινήτων, αναθέσεις και υποδείξεις
  • Συμμετοχή στις εκτιμήσεις των ακινήτων του γραφείου
  • Διαπραγμάτευση και συμβολή στο κλείσιμο των συμβολαίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Βασικές γνώσεις Η/Υ
  • Αξιοπιστία και υπευθυνότητα
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα στην επίτευξη στόχων
  • Ευελιξία και Προσαρμοστικότητα
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Γνώσεις ξένων γλωσσών θα εκτιμηθούν
  • Μεταφορικό μέσο προαιρετικό

Παροχές

  • Ενεργό χαρτοφυλάκιο αγοραστών-πωλητών εσωτερικού και εξωτερικού
  • Δυνατότητα υψηλών εισοδημάτων
  • Μοναδική, διαρκής και υψηλού επιπέδου εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων και συνεδρίων
  • Ευχάριστο και άρτια δομημένο περιβάλλον εργασίας
  • Δωρεάν αγγελίες για τα ακίνητά σου σε 187 sites/portals
  • Σύγχρονες μέθοδοι τεχνολογίας και Marketing (On line & Off line)
  • Coaching και Mentoring από έμπειρους επαγγελματίες του κλάδου (16 χρόνια εμπειρίας)
  • Γραμματειακή υποστήριξη 24 ώρες το 24 ωρο
  • Ελαστικό ωράριο
  • Διαχειριστικό πρόγραμμα πελατών (CRM) για να εξυπηρετείς τους πελάτες σου όπου και αν βρίσκεσαι
  • Ευρύ δίκτυο συνεργασιών με 84 γραφεία της RE/MAX στην Ελλάδα και πάνω από 1100 συμβούλους ακινήτων
  • Πανευρωπαϊκό δίκτυο συνεργασιών με 25.000 άτομα και παγκόσμιο δίκτυο 144.000 μεσιτών
  • 5 Συνέδρια κάθε χρόνο σε Ελλάδα , Ευρώπη και Αμερική
  • Webinars κάθε μήνα από τους καλύτερους εκπαιδευτές στο χώρο του real estate παγκοσμίως
  • Βοήθεια και καθοδήγηση στην διεκπεραίωση των συμβολαίων σου από συνεργαζόμενους δικηγόρους , συμβολαιογράφους, λογιστές και πολιτικούς μηχανικούς
  • Διοικητικές, τεχνικές, νομικές και συμβουλευτικές υπηρεσίες για πιο άμεσο και κερδοφόρο αποτέλεσμα
  • Υποστήριξη βήμα-βήμα και εγχειρίδιο πετυχημένης πορείας, από τα πιο έμπειρα και πετυχημένα στελέχη της κτηματαγοράς
  • Προοπτικές εξέλιξης και δημιουργίας ομάδων σε ένα διεθνές μοντέλο διαχείρισης
  • Δικό σου γραφείο και εξοπλισμό
  • Database αξιολογημένων αγοραστών και πωλητών ακινήτων
  • Επαγγελματία φωτογράφο για την φωτογράφιση των ακινήτων σου
  • Τα καλύτερα εκπαιδευτικά προγράμματα στον χώρο του Real estate
  • Το καλύτερο εργασιακό περιβάλλον του Βόλου
  • Άμεση συνεργασία με τους 30 μεσίτες της εταιρίας μας
  • Κώδικα δεοντολογίας για την διασφάλιση των συνεργασιών μεταξύ μεσιτών
  • Διαχείριση όλων των social media , όπως και των αγγελιών σου στο Internet από τον IT manager της εταιρείας
Αν οραματίζεσαι μια νέα καριέρα , έλα να γίνεις μέλος της ομάδας μας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.