Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/01/2020

Μηχανικός Τεχνικής Υποστήριξης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Eίσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με εμπειρία στην τεχνική εξυπηρέτηση πελατών; Σε ενδιαφέρει να εξυπηρετείς καθημερινά πελάτες που χρειάζονται βοήθεια ή τεχνική υποστήριξη; Αν θέλεις να εργαστείς σε μια από τις κορυφαίες Πολυεθνικές εταιρείες στο χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού, τότε κάνε την αίτηση σου σήμερα και διεκδίκησε τη θέση του Μηχανικού Τεχνικής Υποστήριξης.

Τα καθήκοντα του Μηχανικού Τεχνικής Υποστήριξης είναι:
  • Τεχνική εξυπηρέτηση πελατολογίου (χονδρέμποροι ηλεκτρολογικού υλικού, τεχνικές εταιρείες ή ελεύθερους επαγγελματίες ηλεκτρολόγους)
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών
  • Παρέχει ένα πλήρες φάσμα τεχνικής υποστήριξης, μέσω τηλεφώνου με ποιοτικό και αποτελεσματικό τρόπο.
  • Εκτελεί με ασφαλή τρόπο και σύμφωνα με τα πρότυπα ασφαλείας, όλες τις οδηγίες που βοηθούν στην επίλυση προβλημάτων, διασφαλίζοντας την ικανοποίηση του πελάτη.

Απαραίτητα Προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα του Μηχανικού Τεχνικής Υποστήριξης είναι:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1-2 χρόνια σε εξυπηρέτηση ή διαχείριση πελατών, είτε από τον χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού, είτε από μεγάλες εμπορικές επιχειρήσεις
  • Καλή γνώση αγγλικών ή γαλλικών και MS Office
  • Δυναμική και οργανωμένη προσωπικότητα
  • Ανάγκη για εξέλιξη και μάθηση

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει στο Μηχανικό Τεχνικής Υποστήριξης τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Πρόσθετη ασφάλιση
  • Προοπτικές εξέλιξης ως μηχανικός πωλήσεων
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του μηχανικού τεχνικής υποστήριξης είμαι ο Πάνος Ζέρβας και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.