Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/09/2019

Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ηλεκτρονικών και Ειδών Τεχνολογίας, με έδρα στο κέντρο των Αθηνών, αναζητά ένα ενθουσιώδες Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων για άμεση συνεργασία με πλήρης απασχόληση.

Περιγραφή θέσης
- Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων και αιτημάτων των πελατών σχετικά με τα προϊόντα της εταιρείας με στόχο την πώληση του προϊόντος
- Διερεύνηση αναγκών, επεξεργασία και διεκπεραίωση παραγγελιών πελατών
- Εξοικείωση με προϊόντα Τεχνολογίας (ειδικότερα Η/Υ, smartphones, tablets, τηλεοράσεις, φωτογραφικές μηχανές)
- Συνεχής ενημέρωση για όλες τις τάσεις της αγοράς
- Ικανότητα παρουσίασης των πλεονεκτημάτων των προϊόντων μέσω τηλεφώνου
- Ηλεκτρονική καταχώρηση δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα

- Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικών ή marketing ή αντίστοιχο ΙΕΚ
- Εμπειρία σε πώληση προϊόντων Τεχνολογίας θα εκτιμηθεί δεόντως (ληφθεί σοβαρά υπόψιν)
- Άριστες διαπραγματευτικές & επικοινωνιακές δεξιότητες
- Εξοικείωση με τις Νέες Τεχνολογίες
- Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
- Άριστη χρήση Η/Υ (WINDOWS, MS OFFICE, INTERNET, OUTLOOK)
- Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου / δικύκλου
- Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
= Ο/Η υποψήφιος/-α πρέπει να διαθέτει εχεμύθεια, ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και διαχείρισης χρόνου, γρήγορη αντίληψη και ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια.

Παροχές

- Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον

- Μεγάλες ευκαιρίες καριέρας

- Άμεσο ξεκίνημα