Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/8/2019

Social Media Manager (Απαραίτητη προϋπηρεσία)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία μας αναζητά για πλήρη απασχόληση ένα (1) άτομο για τη θέση: Social Media Manager.

Η θέση απαιτεί προϋπηρεσία αλλά και δυνατότητα άμεσης απορρόφησης.

Στην Vitamin Media θα βρείτε διάφορους λόγους για να αγαπήσετε την θέση, όπως αυτονομία κινήσεων, πιθανότητα προσωπικής και μισθολογικής εξέλιξης και μια πραγματικά νεανική και δημιουργική ομάδα.

Τα γραφεία της εταιρείας μας βρίσκονται στην Καλαμαριά στην Θεσσαλονίκη και η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στο χώρο του Digital Marketing και του Design.

Περιγραφή Θέσης & Αρμοδιότητες:

- Καθημερινή επικοινωνία με τους πελάτες μας

- Δημιουργία content για τους πελάτες μας σε συνεργασία με το design studio & τους copywriters της εταιρείας

- Διαχείριση των social media πελατών μας

- Συμμετοχή στη χάραξη digital στρατηγικής και δημιουργία παρουσιάσεων στους πελάτες

- Συνεργασία με τα άλλα τμήματα της εταιρείας (ad managers, designers, strategy planners, copywriters)

- Reporting, στους πελάτες και την εταιρεία

Απαραίτητα Προσόντα

- Άριστη γνώση των social media και του τρόπου χρήσης και λειτουργίας τους.
- Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία ως Social Media Manager.

- Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
- Εμπειρία σε marketing και διαφήμιση θα θεωρηθούν extra assets.
- Multi-tasking και εργασία σε πίεση αποτελούν αδιαπραγμάτευτα skills.

-Βασικές γνώσεις σε όλο το εύρος του digital marketing και των tools, σε επίπεδο συνεννόησης με συνεργάτες

Παροχές

- Νεανικό και πραγματικά φιλικό περιβάλλον εργασίας

- Μηνιαία standar αμοιβή υψηλότερη του μέσου όρου της αγοράς & bonus

- Ασφάλιση

- Εκπαίδευση και εξειδίκευση στο digital marketing